Avrupa Yurtdışı Eğitim Programları

Kültürlerarası değişim programları veya lise exchange ya da high school exchange olarak da anılan bu programlarda ana amaç; gencin henüz lisede iken güvenli bir ortamda kendisini ve dünyayı keşfetmesidir. 90 yıllık bir geçmişe sahip bu programlar halen Avrupa Birliği’deki pek çok ülke arasında devam etmekte olup, dünyanın en ekonomik ve güvenli yurtdışı eğitim programlarıdır. Bu programlar kısıtlı kontenjanlar dahilindeki öğrenciler içindir.

Tüm Avrupa’da devlet güvencesiyle gerçekleştirilen lise değişim programlarında öğrenciler bir devlet lisesinde eğitim alıp gönüllü bir aile tarafından konuk edilirler .Öğrenciler bir akademik yılın sonunda gitmiş oldukları ülkenin dilini ana dillerine yakın seviyede öğrenerek dönerler. NCA‘in Türkiye ve Ovearseas danışmanları program boyunca öğrenci ve ailelerine danışmalık verirler.

Öğrenciler ülkelerine dönüşte denkliklerini alarak bir üst sınıftan eğitimlerine devam edebilirler.

NCA Avrupa Yurtdışı Eğitim Programları bünyesinde yer alan alternatiflerimiz:

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.