Biz Kimiz ?

NCA National Cultural Association Exclusive Services In International Education ” ( Uluslararası Eğitimde Kişiye Özel Çözümler ) sloganı ile Amerika’dan Kanada’ya, Avrupa’dan Çin’e uzanan çok geniş bir coğrafyada uluslararası eğitim alanında partnerleri ve temsilcileri aracılığı ile bireylere ve kurumlara özel danışmanlık hizmeti ve çözüm ortaklığı sunan bir kültür birliğidir. NCA ayrıca; Amerika, Kanada ve Avrupa Devlet Değişim programlarının seçmeleri ve yürütücülüğünü yapmaktadır. Amerika destek ofisi ve Türkiye genelinde ki temsilcileri ile Istanbul Merkez Ofis’inde hizmet vermektedir.

NCA, eğitim hayatlarının en az bir dönemini veya bir yılını ya da tüm eğitim hayatlarını yurtdışında geçirmiş gençler, aileleri ve uluslararası üyelerden oluşan bir danışma kurulu tarafından yönetilmektedir. Birliğimize üye aileler ve öğrenciler hayatlarının bir döneminde uluslararası eğitimi bizzat deneyimlemiş kişilerdir. NCA programına katılmış tüm öğrenciler ve aileleri otomatik olarak bu birliğe üye kabul edilir. Birlik üyeleri beri tecrübelerini programa katılan tüm öğrenciler ve aileleriyle düzenli aralıklarla yapılan toplantılarla paylaşırlar.

Dünyadaki en değerli varlık; Çocuklarımız !

Biz tıpkı bir kelebeğin kozasından çıkarken verdiği mücadele ile kanatlarını güçlendirmesinde olduğu gibi, onların hayata hazırlanması gerektiğine inanıyoruz. NCA olarak bu alandaki uzmanlığımızı kullanırken, dünyadaki sınırsız yurtdışı eğitim imkanlarından öğrencilerimiz için en doğru olanı seçiyoruz. Bu yolda bir anne babanın titizliği ve bir uzmanın mükemmelliyetçiliği ile hareket ediyoruz.

Hedefimiz; dünyanın neresinde olursa olsun kendi ayakları üzerinde durabilen, sorunlarını çözebilen, farklı dil ve kültürler ile barışık, özgüvenli ve başarılı gençlerin sayısını arttırmak.

Önceliğimiz; potansiyel ve hedef analizi yapmak, ardından sizinle birlikte yol haritamızı çizmek.

İnancımız; yurtdışı eğitimin uzmanlık gerektiren ama kişiye özel bir hizmet olduğudur. Bu inanç ile her adımda yanınızdayız.

Kelebekler kadar özgür, mutlu ve başarılı bir geleceğe Hoşgeldiniz …

NCA Coaching Clinic Departmanı ” öncelikle öğrencilerin kariyer planlamalarına ve kişisel gelişimlerinde katkı sağlamayı hedeflerken, onların aileleri ve öğretmenlerine de bu alanda destek programları vermektedir. Kurumlara özel hizmetlerimiz ise; ” Akademik Çözüm Ortaklığı ” ana başlığında toplanmaktadır.

Öğrenciler için hizmetlerimiz; ilk öğretim, lise, lisans ve lisans üstü dönemde öğrencinin potansiyel ve hedef analizi sonrası kişiye özel uluslararası akademik eğitim programlarını içermektedir.

NCA farklı kültürleri tanıyıp bir araya getirerek gencin kendisini ve dünyayı keşfetmesini ve bu tecrübelerle dünya barışına katkıda bulunmasını amaçlar. Böylece NCA dünyanın neresinde olursa olsun yaşayabilir, üretebilir ve farklı fikirleri hoşgörüyle karşılayabilir gençlerden oluşan bir dünya hedefler.

2002 den beri” Uluslararası Eğitim Kişiye Özel Bir Hizmettir ” inancı ile yolumuza devam ediyoruz.