İkinci Diploma Programı

Öğrenciler Türkiye’de bir liseden mezun olup diplomalarını aldıktan sonra yurtdışında bir liseye 1 yıl daha giderek gerekli kredileri tamamlayıp ikinci bir diploma alabilirler. 2. Diploma CV’lerinde büyük bir fark yaratır, yurtdışında geçirdikleri yıl kişisel gelişimlerine çok büyük bir katkı sağlarken, yabancı dilleri ana dile yakın seviyede gelişmiş olacağı için ülkelerinde veya yurtdışında hazırlık yılını da kolaylıkla atlarlar. Eğer isterlerse mezun oldukları ülkede üniversite başvurusu yapıp avantajlı kabul alabilirler. Bazı ülkelerde lise mezuniyeti sonrasında sınavsız direkt üniversiteye geçiş hakkı elde ederler.

Program Nasıl İşler?

NCA İkinci Diploma Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

  • NCA seçmelerine; İngilizce ve Türkçe mülakatlarına girerler. Mülakatlarda başarılı olan öğrencilerin NCA danışmanlarıyla birlikte HPA görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciye uygun program belirlenir,
  • Program ve okul başvuruları gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin vize işlemleri tamamlanır,
  • Öğrenciler yurtdışına gitmeden önce, bir oryantasyon kampına katılırlar,
  • Öğrenciler programa katıldıkları ülkede devlet güvencesinde ve bir devlet lisesinde gönüllü bir aile yanında konaklayarak programı tamamlarlar,
  • Türkiye’ye döndüklerinde tekrar bir oryantasyon programına katılırlar.

Geçmişte İkinci Diploma Programı’na katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

İkinci Diploma Programı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.

If you’re in the need of a top-quality essay writing service, there are a few things to consider. If you are choosing a writing paraphrase essays service It is important to select one that adheres to deadlines. Writing services have professional writers who have years of experience in a variety of areas. They will also use only the most efficient tools to compose your article. And of course, they will make sure that it is original. If you’re concerned about plagiarism then you may ask for a plagiarism report from your writing service. Lastly, make sure that you’re comfortable in the assistance you receive from a writing service.