HGY Diploma Yılı Programı

Öğrenci 11. sınıf sonrasında  12. Sınıfı okuyacağı ve diploma alacağı yıl yurt dışına gider ve lise eğitiminin son yılını gittiği ülkede tamamlar. Ülke ve eyalete göre değişen kurallar doğrultusunda mezun olmak için gerekli krediyi tamamlar ve mezun olur. Ülkesine dönüp diploma denkliğini alır ve Üniversite hayatına yurt dışında ya da Türkiye’de devam edebilir. Bu durumda öğrenci bazı ülkelerde sınavsız üniversiteye geçiş hakkı elde edebilir. HGY Programına Başvuru için öğrencinin en geç 11. sınıfta olması -akademik bir sorunun olmaması ve gideceği ülkenin dilinde belli bir yeterlilikte olması şartı aranmaktadır. HGY Programı Amerika-Kanada-İngiltere de yapılabilir. Aile yanı veya yatılı okul konaklaması mümkündür.

Geçmişte yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

HGY Diploma Yılı Programı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.