Kariyer Basamaklarını Tırmanırken

Şöyle bir düşünelim… Lise ya da üniversite yıllarımızda acaba gelecek ile ilgili kariyer hedeflerimiz nasıldı? Belki çoğumuz bugün hatırlamıyoruzdur bile. Kimi zaman doktor olmak isterken kendimizi mühendis bulup kimi zaman çok uğraşıp girdiğimiz bir mühendislik fakültesinden işletmeci olarak hayata atılabiliyoruz.

Gençlerin kariyerlerini planlarken eğitim hayatlarında attıkları her adım çok önemli elbette. Bugün alacağımız bir karar gelecekte atacağımız koca bir adımın ilk habercisi ya da bugün attığımız her adım beş yıl sonraya bizi hazırlıyor.

Kariyer planlama aslında hayat planlaması anlamına geliyor; eğitimse kariyer planlamanın olmazsa olmazı. Gençler, kariyer basamaklarını tırmanırken NCA uzmanları bilgi ve uzmanlıklarını onlara yardımcı olmak için kullanır.

Dünyanın neresinde olursa olsun bugün artık kariyeriniz sadece doğduğunuz ya da yaşadığınız ülkede değil, dünyanın belki de en uzak köşesinde olabilir. Dolayısıyla siz ne kadar hazırsanız hayal ettiğiniz kariyer de size o kadar yakın olacaktır.

 

Kariyer basamaklarını tırmanırken gençlerin yanındaki en önemli rehberin; bugünün dünyasında gerçek bir uzman olması gerekiyor. Aksi takdirde bu kadar çok seçeneği, bu kadar çok bilinmezin arasında yaşarken globalleşen dünyada belki de bir adım kadar yakınımızda da olsalar harika fırsatların farkına varamayabiliriz.

NCA olarak kariyer basamaklarını tırmanırken doğru bir rehbere ihtiyacınız olduğunu bilinciyle eğitim hayatınızı planlamayı ve o plana uygun hareket etmenizi öneriyoruz…