Lise Hazırlık Yılı

NCA Yurtdışında Lise Hazırlık Yılı Programının amacı öğrencilerin liseye başlamadan önce hem lise hayatına hazırlanmalarını hem de dil seviyelerini yükseltmelerini sağlamaktır. Program özel liselerde veya devlet liselerinde yatılı olarak ya da aile yanında konaklayarak gerçekleştirilir. Öğrenciler okulda Türkiye’den daha iyi bir yabancı dil eğitimi aldıkları gibi okul dışında da sürekli pratik halinde olacaklardır.

Öğrenciler bir yıllık yurtdışı eğitiminin ardından Türkiye’de kazandıkları liseye başlayabilecekleri gibi, sınavla giriş hakkı elde edemedikleri bazı liselere İngilizce puanlarıyla girme hakkı kazanabilirler. 14 yaşında böyle bir deneyim yaşayan öğrenciler kendi ülkelerine kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmiş ve gittikleri ülkenin dilini neredeyse ana dili seviyesinde ilerletmiş olarak geri dönerler.

NCAin Türkiye ve Ovearseas danışmanları program boyunca öğrenci ve ailelerine danışmalık verirler.

Program Nasıl İşler?

NCA Akademik Tek Dönem Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

  • NCA seçmelerine; İngilizce ve Türkçe mülakatlarına girerler. Mülakatlarda başarılı olan öğrencilerin NCA danışmanlarıyla birlikte HPA görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciye uygun program belirlenir,
  • Program ve okul başvuruları gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin vize işlemleri tamamlanır,
  • Öğrenciler yurtdışına gitmeden önce, bir oryantasyon kampına katılırlar,
  • Öğrenciler programa katıldıkları ülkede devlet güvencesinde ve bir devlet lisesinde gönüllü bir aile yanında konaklayarak programı tamamlarlar,
  • Türkiye’ye döndüklerinde tekrar bir oryantasyon programına katılırlar.

Başvuru Koşulları

  • En az 14 yaşında olmak
  • Gideceği ülkenin eğitim dilinde en az B1 seviyesinde olmak
  • NCAin seçmelerini & 1-1 mülakatlarını başarı ile tamamlamak
  • Öğretmenlerinden tavsiye mektubu almak

Geçmişte yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı Lise Hazırlık Yılı Programı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.