Özel Lise Programları

NCA Boarding School programı özel liselerde yatılı olarak gerçekleşir. Öğrenciler, gittikleri ülkenin saygın liselerinde kaliteli eğitim alma imkanına sahip olur. Bir yılın sonunda öğrenciler Türkiye’ye dönüp eğitim hayatlarına bir sonraki yıldan devam edebilecekleri gibi lise hayatlarını bu okullarda tamamlayabilirler ve bu okullardan da üniversiteye avantajlı olarak geçiş yapabilirler.

NCA Amerika Özel Lise programına katılan öğrenciler, gittikleri okullarda çeşitli sanat, spor ve müzik etkinliklerine katılıp bu yönde kendilerini geliştirme fırsatı bulurken bulundukları ülkelerdeki üniversitelere yoğun bir şekilde hazırlanırlar. Genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan bu deneyimi yaşarken, gittikleri ülkenin dillini anadillerine yakın bir seviyede öğrenmiş olurlar.

NCA’in Türkiye ve Ovearseas danışmanları program boyunca öğrenci ve ailelerine danışmanlık verirler. Öğrenciler ülkelerine dönüşte denkliklerini alarak bir üst sınıftan eğitimlerine devam edebilirler.

Program Nasıl İşler?

NCA Boarding School Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

  • NCA seçmelerine; İngilizce ve Türkçe mülakatlarına girerler. Mülakatlarda başarılı olan öğrencilerin NCA danışmanlarıyla birlikte HPA görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciye uygun program belirlenir,
  • Program ve okul başvuruları gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin vize işlemleri tamamlanır,
  • Öğrenciler yurtdışına gitmeden önce, bir oryantasyon kampına katılırlar,
  • Öğrenciler programa katıldıkları ülkede devlet güvencesinde ve bir devlet lisesinde gönüllü bir aile yanında konaklayarak programı tamamlarlar,
  • Türkiye’ye döndüklerinde tekrar bir oryantasyon programına katılırlar.

Başvuru Koşulları

  • 13 – 19 yaş aralığında bulunmak
  • Gideceği ülkenin eğitim dilinde en az B1 seviyesinde olmak
  • NCA’in seçmelerini & 1-1 mülakatlarını başarı ile tamamlamak
  • Öğretmenlerinden referans mektubu almak

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

NCA’in sunduğu ‘Lise Değişim Programları’ kapsamında yer alan Yurtdışı Özel Lise Programları aşağıdaki ülkelerde uygulanmaktadır:

Özel Lise Programları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Kısmi Burslu Özel Lise Değişim Programları için tıklayınız

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.