Uzak Doğu Lise Değişim Programı

NCA’in sunduğu Uzak Doğu Lise Değişim Programı kapsamında öğrencilerimiz; beklentilerine, başarı durumlarına ve kişisel özelliklerine uygun bir plan çerçevesinde Çin’de bir özel lisede uluslararası değişim öğrencisi olarak eğitim görme olanağı bulmaktadır.

NCA olarak, öğrencilerimize ve velilerimize, söz konusu değişim programı çerçevesinde her konuda destek ve bilgi sağlıyoruz.

Program Nasıl İşler?

NCA Uzakdoğu Lise Değişim Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

  • NCA seçmelerine; İngilizce ve Türkçe mülakatlarına girerler. Mülakatlarda başarılı olan öğrencilerinNCA danışmanlarıyla birlikte HPA görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciye uygun program belirlenir,
  • Program ve okul başvuruları gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin vize işlemleri tamamlanır,
  • Öğrenciler yurtdışına gitmeden önce, bir oryantasyon kampına katılırlar,
  • Öğrenciler programa katıldıkları ülkede devlet güvencesinde ve bir devlet lisesinde gönüllü bir aile yanında konaklayarak programı tamamlarlar,
  • Türkiye’ye döndüklerinde tekrar bir oryantasyon programına katılırlar.

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Uzak Doğu Lise Değişim Programı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Kısmi Burslu Lise Değişim Programları için tıklayınız

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.