VELİ ODAKLI HEDEF PLANLAMA

NCA Kariyer Planlama’da öğrenciler eğitim hayatlarının herhangi bir döneminde, kariyer yollarını çizme konusunda danışmanlık almak için NCAe başvururlar. NCA danışmanları, öğrenciyle ve velilerle birlikte, öğrencinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda başvurdukları tarihten itibaren öğrenciye bir yol haritası çizer. Belirli aralıklarla görüşmeler yaparak öğrencinin durumu incelenir ve öğrencinin eğitim hayatı tamamlanana kadar NCA uzmanları tarafından desteklenir.

Bu kadar hızla değişen bir dünyada hedef koymak elbette o kadar kolay değil. Bizler önce kendi potansiyelimizi keşfedip daha sonra hedeflerimizi buna göre belirlersek, kuşkusuz yapabileceklerimizin en iyisine ulaşmak hiç de zor olmaz. Öğrenciler ve öğretmenler içinse hedef ve potansiyel analizi kuşkusuz daha çok önem taşıyor. Ebeveynler olarak çocuklarımızın potansiyelini keşfetmek bizim için o kadar kolay değil; çünkü onlar ne kadar büyüseler de bizim gözümüzde hep bizim küçük prens ya da prenseslerimiz olarak kalırlar. Oysa onların içeresinde belki anne babalar olarak bizlerin henüz karşılaşamadığı hatta kendilerinin bile henüz keşfedemediği koskoca bir potansiyel var. İlgi alanlarını, becerilerini, hatta keyif alabilecekleri ayrıntıları keşfetmek bir genç için kariyer planlamasının en önemli adımı.

NCA olarak öğrencilerin yol haritasını çizmeden önce mutlaka ilk adım olarak potansiyel ve hedef analizi çalışmalarını yapıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde, öğrencilerin var olan potansiyelini daha yukarıya çıkartacak bir yol haritası sunarken ,doğru hedefe kilitlenmesini sağlayacak ve kendisini mutlu kılacak bir gelecek planlamasını da oluşturuyoruz. Hedef ve potansiyel analizinden sonra öğrenciler için doğru program ve doğru ülke eşleştirmesi yapılması ise yine NCA uzmanlarının ailelerle birlikte yapacağı birkac toplantıda gerçekleşiyor.

Hedef ve potansiyel analizi yapılmadan gerçekleşmiş bir yurtdışı eğitiminin, öğrenciler için kimi zaman kabusa dönüşebilecek bir tecrübe olabileceğini de özellikle hatırlatmak istiyoruzGeçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

ABD Lise Değişim Programları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Kısmi Burslu Lise Değişim Programları için tıklayınız

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.