Kısmi Burslu Üniversite Programları

NCA Kısmi Burslu Lisans – College & University Programlarına katılan öğrenciler herhangi bir liseden mezun olduktan sonra ön lisans veya lisans eğitimlerini tamamlamak için yurt dışındaki College ve University’lere giderler. NCA Lise Değişim programına daha önce katılmış ve başarı ile tamamlamış NCA öğrencilerimize öncelik verilmek üzere akademik ve dil olarak yeterli bulunan 18-28 yaş arası tüm öğrenciler burslu üniversite  başvurusu yapabilir.  Bu burslar % 20 ile % 60 arasında değişebilmektedir. Burs miktarlarının belirlenmesinde başvuru takvimi  diğer kriterlerle birlikte en büyük etkenlerden biridir. YÖK’ün denklik verdiği bu okullarda eğitimlerini tamamlarken yurtlarda konaklayabilecekleri gibi evde de yaşayabilirler.

NCA Lisans – College & University Programına katılan öğrencilerin Türkiye’de eğitim aldıkları lise alanları ve üniversiteye giriş sınavlarında aldıkları puanlar önemli olmaksızın tıptan hukuka, mühendislikten tiyatro alanına kadar istedikleri meslek tercihini yapabilirler. Seçtikleri alanda geniş imkanlara sahip bu okullarda eğitimlerini tamamlarken yabancı dillerini anadiline yakın bir seviyeye getirirler. Program boyunca NCA Türkiye ve Ovearseas danışmanları öğrenci ve ailelerine danışmanlık hizmeti verirler. Amerika Birleşik Devletleri Üniversite eğitiminde en fazla burs imkanı sağlanan ülkelerin başında gelmektedir.

Programın uygulandığı ülkeler:

  • Amerika

Program Nasıl İşler?

  • NCA Lisans – College & University Programlarına katılmak isteyen öğrenciler öncelikle:
  • NCA danışmanlarıyla HPA görüşmeleri yaparlar.
  • NCA danışmanlarınca yapılan ön görüşmelerde bu programa uygun görülen öğrencilerin 2. veli görüşmeleri yapılır. Bu görüşmelerde öğrenciye en uygun okullar belirlenir.
  • Program ve okul başvuruları gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin vize işlemleri tamamlanır.
  • Öğrenciler, University veya College’ların yurtlarında veya evde konaklarlar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • NCA danışmanları tarafından programa uygun bulunmak
  • IELTS, TOEFL ve Amerika için SAT sınavlarında başarılı olmak
  • Lise mezunu olmak
  • Öğretmenlerinden referans sağlamak

Kazanımlar;

Öğrencilerimiz bu sayede Yurtdışındaki üniversitelerde eğitim alma imkanı,  istediği alanı tercih edebilir, Yeni bir kültürü tanır, Yabancı bir dili anadili gibi öğrenip konuşabilir, Genç yaşta kendi ayakları üstünde durmayı öğrenir ve dünyanın farklı yerlerinden yeni arkadaşlar edinir. Ayrıca  CV’ sinde fark yaratacak önemli bir akademik yaşam şansına erişirler.
Geçmişte yurtdışı eğitim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’i arayarak randevu alabilirsiniz.