Devlet Lisesi Programları

Devlet Lisesi Programları

NCA Kültürlerarası Değişim Programları veya lise exchange ya da high school exchange olarak da anılan bu programlarda ana amaç; gencin henüz lisede iken güvenli bir ortamda kendisini ve dünyayı keşfetmesidir. 90 yıllık bir geçmişe sahip bu programlar halen 86 ülkede devam etmekte olup, dünyanın en ekonomik ve güvenli yurtdışı eğitim programlarıdır. Bu programlar kısıtlı kontenjanlar dahilindeki öğrenciler içindir. Tüm Dünya’da devlet güvencesiyle gerçekleştirilen lise değişim programlarında öğrenciler bir devlet lisesinde eğitim alıp gönüllü bir aile tarafından konuk edilirler. Öğrenciler bir akademik yılın sonunda gitmiş oldukları ülkenin dilini ana dillerine yakın seviyede öğrenerek dönerler. NCA‘in Türkiye ve Ovearseas danışmanları program boyunca öğrenci ve ailelerine danışmanlık verirler. Öğrenciler ülkelerine dönüşte denkliklerini alarak bir üst sınıftan eğitimlerine devam edebilirler.

Programın uygulandığı ülkeler:

Şimdi Görüş

Bu program için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak elde edebilirsiniz.

Pzt - Cum : 9:00 - 18:00

Program Nasıl İşler?

NCA Devlet Bakanlığı Değişim Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.