HGY Diploma Yılı Programı

HGY Diploma Yılı Programı

Öğrenci 11. sınıf sonrasında 12. Sınıfı okuyacağı ve diploma alacağı yıl yurt dışına gider ve lise eğitiminin son yılını gittiği ülkede tamamlar. Ülke ve eyalete göre değişen kurallar doğrultusunda mezun olmak için gerekli krediyi tamamlar ve mezun olur. Ülkesine dönüp diploma denkliğini alır ve Üniversite hayatına yurt dışında ya da Türkiye’de devam edebilir. Bu durumda öğrenci bazı ülkelerde sınavsız üniversiteye geçiş hakkı elde edebilir. HGY Programına Başvuru için öğrencinin en geç 11. sınıfta olması -akademik bir sorunun olmaması ve gideceği ülkenin dilinde belli bir yeterlilikte olması şartı aranmaktadır. HGY Programı Amerika-Kanada-İngiltere de yapılabilir. Aile yanı veya yatılı okul konaklaması mümkündür.

Şimdi Görüş

Bu program için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak elde edebilirsiniz.

Pzt - Cum : 9:00 - 18:00

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.