Lise Hazırlık Yılı

Lise Hazırlık Yılı

NCA Yurtdışında Lise Hazırlık Yılı Programının amacı öğrencilerin liseye başlamadan önce hem lise hayatına hazırlanmalarını hem de dil seviyelerini yükseltmelerini sağlamaktır. Program özel liselerde veya devlet liselerinde yatılı olarak ya da aile yanında konaklayarak gerçekleştirilir. Öğrenciler okulda Türkiye’den daha iyi bir yabancı dil eğitimi aldıkları gibi okul dışında da sürekli pratik halinde olacaklardır. Öğrenciler bir yıllık yurtdışı eğitiminin ardından Türkiye’de kazandıkları liseye başlayabilecekleri gibi, sınavla giriş hakkı elde edemedikleri bazı liselere İngilizce puanlarıyla girme hakkı kazanabilirler. 14 yaşında böyle bir deneyim yaşayan öğrenciler kendi ülkelerine kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmiş ve gittikleri ülkenin dilini neredeyse ana dili seviyesinde ilerletmiş olarak geri dönerler. NCA‘in Türkiye ve Ovearseas danışmanları program boyunca öğrenci ve ailelerine danışmalık verirler.

Şimdi Görüş

Bu program için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak elde edebilirsiniz.

Pzt - Cum : 9:00 - 18:00

Program Nasıl İşler?

NCA Akademik Tek Dönem Programı’na katılmak isteyen öğrenciler öncelikle;

Geçmişte yurtdışı lise değişim programlarına katılan öğrencilerimizin deneyimleri ve başarıları hakkında bilgi sahibi olmak için Facebook ve Youtube sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ülke ve Program seçimleri ile ilgili detaylı bilgi almak adına HPA (Hedef Potansiyel Analizi) görüşmeleri için 0216 408 1071’den randevu alabilirsiniz.